Son Makaleler
Anasayfa / Basur Tedavisi / Basur Tedavi Merkezi

Basur Tedavi Merkezi

Basur, makat çatlağı, anal hematom ve makat bölgesinde meydana gelmekte olan tüm hastalıkların teşhis ve tedavisi için proktoloji (makat hastalıkları) konusunda uzman bir genel cerrahi uzmanını tercih etmekte fayda vardır. Çünkü makat hastalıklarının yansıtmış olduğu şikayetlerin bir çoğu benzerdir. Bu konuda fikri olmayan hekimlerin yanılmasına ve bir anal fissür vakasına basur teşhisi koyabilmesine olanak tanımaktadır. Dolayısıyla bununla birlikte hastalığın ilerlemesi ve zaman kaybedilmesine imkan tanımaktadır.

basur-tedavi-merkezi

Idea klinik olarak, Türkiye’nin 4 büyük şehirinde 6 kliniğimizde makat hastalıkları konusunda uzman genel cerrahi uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Hekimlerimiz hemoroid ve makat çatlağı başta olmak üzere diğer tüm makat hastalıkları konusunda etkin ve başarılı bir şekilde görev yapmaktadırlar.

Az önce de ifade edildiği gibi Türkiye’nin 4 büyük şehirinde bulunan kliniklerin irtibat numaralarına iletişim sayfamızdan ulaşabilir. Size en yakın kliniğimize telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Proktoloji Uzmanları Hizmetinizde
Yazımızın hemen başında da belirttiğimiz gibi makat hastalıkları konusunda en doğru teşhisi ve gereken tedaviyi bu alanda tecrübeli hekimler yapabilmektedir. Çünkü bu konu hakkında herhangi bir bilgisi olmayan hekimler hastalığın teşhisini doğru koyamayabileceği gibi ilaç reçete ederek yollayabilmektedir. Oysa ki makat hastalıkları neredeyse ilaçla tedavi edilemeyecek hastalıklardır. Ve bu hastalıkların kronikleşmemesi ve doğru müdahalenin yapılabilmesi için koyulacak teşhis oldukça önem taşımaktadır.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Hastalığın meydana geldiği bölgeden dolayı utanma problemiyle karşılaşabilen kadınlar olabilmektedir. Böyle bir durumdan dolayı bünyemizde yine proktoloji konusunda tecrübeli olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Seher ŞİRİN bulunmaktadır. Tecrübeli doktorumuz Idea Bakırköy kliniğinde , Op Dr Demet Ağras İzmirKliniğinde hasta kabul etmektedir.

Erken Teşhis ve Doğru Tedavi
Basur probleminden dolayı sıkıntı yaşayan hastalarımız , hastalıklarının yeni ortaya çıkmasıyla beraber kliniklerimize başvurduğu taktirde ilaç kullanımı ile tedavi olabilme şansı taşıyabilmektedir. Fakat geç kalındığı taktirde cerrahi şekilde tedavisi gerekmektedir. Fakat kliniklerimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri kullanıldığından 5-10 dakika kadar kısa bir sürede tedavi yapılmaktadır.

Lazer Yöntemi https://www.basurklinigi.com/lazerle-basur-ameliyati/
Az önce de belirttiğimiz gibi kliniklerimizde makat hastalıklarının tedavisi için çok kısa sürmekte olan ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bir çok hastalığın tedavisinde etkili ve başarılı olan lazer yöntemi birinci ve ikinci derece hemoroid vakaları için tüm şubelerimizde uygulanmaktadır.

RBL (Rubber Band Ligation) Yöntemi https://www.basurklinigi.com/lastikle-bogma-yontemi/
Genelde kliniklerimize hemoroid sıkıntısından dolayı başvuran hastalarımızın hastalıklarının derecesi ikinci ve üçüncü derece olmaktadır. İkinci derece problemlerde lazer uygulandığından bahsetmiştik, üçüncü derece problemler için RBL uygulanmaktadır. RBL, Türkçe’de lastikle boğma yöntemi olarak ifade edilmektedir. Bu yöntem için yine bir cihaz kullanılmakta ve bu cihazın vakum özelliği bulunmaktadır. Vakum sayesinde hemoroid memesi aletin içine çekilerek memenin en dibine lastik halka takılmaktadır. Bu lastikten dolayı memeye kan gelemez ve meme büzülerek düşmektedir.

THD Yöntemi https://www.basurklinigi.com/thd-basur-tedavi/
Hastalığın en zor dönemi olan dördüncü derece için kullanılmakta olan tekniktir. Genellikle dördüncü derecede ki vakalar için ameliyat kullanılmaktadır. Fakat kliniklerimizde ameliyata göre çok etkili avantajlar sağlamakta olan THD yöntemi kullanılmaktadır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Adil ALTINSOY 1993 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.

Tel & WhatsApp: 0505 119 36 90

Check Also

Lazerle Basur Tedavisi

Sayfa İçeriği1 Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?2 Lazerle Basur Tedavisi Nedir?2.1 Lazer Nasıl Uygulanır?2.1.1 Lazer Tedavisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!