Anasayfa / Basur (Hemoroid) / Basur Tedavi Ücretleri
instagram sayfası

Basur Tedavi Ücretleri

Basur tedavi ücretleri bazı faktörlere göre değişir ancak aşağıda göreceğiniz ücretler olabildiğince net yazılmaya çalışılmıştır. Her yöntemde ücret değişebildiği için yöntemlerin fiyatları ayrı ayrı ele alınmıştır.

Lazerle Basur Tedavisi Ücreti

Bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmakta olan lazer, basur için de kullanılmaktadır. Fakat bilindiği gibi basurun çeşitleri bulunmakta ve lazer maalesef her hastalara uygulanamamaktadır.

Lastikle Boğma Yöntemi Ücreti

Uygulama çok kolaydır yalnızca 2-3 dakika kadar kısa sürmektedir. Meydana gelen memenin dibine bir lastik takılmaktadır. Bu lastik meme içerisinde kan akışını kestiğinden çürümesine neden olmaktadır.

THD – HAL Yöntemi Ücreti

Hemoroid memesine gelen atar damar doppler yardımıyla bulunur ve tıkanır. Memeye kan gelemediği içim beslenemez ve yok olur. Basur tedavisi için kullanılmakta olan en gelişmiş ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir.

THD ile yapılan tedavi de diğer yöntemler gibi çok kısa sürmektedir. Ücret bazı hastanelerde daha farklı çıkabilmektedir.

tedavi ucretleri

Randevu Alın
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa da bulunan kliniklerimizin tümünde tecrübeli proktoloji uzmanları (makat hastalıkları uzmanı) bulunmaktadır. Size en yakın olan şubemize telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

Klasik basur ameliyatı ücretleri de günümüzde yapılan hastaneye göre 2-30 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Yani bizim uygulamakta olduğumuz ameliyatsız tedavi yöntemleri ile arasında çok büyük fark bulunmamaktadır. Fakat uygulanan tekniklerinin kişide yaratmakta olduğu avantaj oldukça fazladır.

Hemoroid yani halk arasında ki tabiriyle basur, en sık karşılaşılan makat hastalıklarından biridir. Sitemizde ki pek çok konuda basurun oluşumunda rol oynayan en büyük sebebin kabızlık ve dışkılama için sarfedilen ıkınma olduğundan bahsettik.

Kabızlık sorunu olanlar tuvalet ihtiyacı hissettiklerinde dışkılamak için ıkınırlar. Bir çok insan bunun doğru bir davranış olmadığını hemoroid ile karşılaşıncaya dek bilmemektedir. Ikınmanın sonucunda anüste bir basınç meydana gelir ve bu basınç toplardamarlarda doku zedelenmesine yol açtığından basur ortaya çıkmaktadır.

Bu hastalık diş çürümesine benzer bir durumdur. Yani çürük diş nasıl fırçalanarak veya ilaçla düzelmiyorsa, hemoroid için de aynı durum söz konusudur. İlaç, krem, bitkisel karışım ya da hacamat gibi yöntemlerin maalesef bu hastalığı tedavi etme üstünlükleri yoktur. Yalnızca hemoroid yüzünden karşılaşılan şikayetleri azalttığı söylenebilir.

Hemoroid tedavisi için günümüzde geliştirilmiş olan ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. IDEA Klinik olarak dört ilde bulunan 6 şubemizde, uzman hekimlerimiz tarafından bu ameliyatsız yöntemler etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin uygulanması, avantajları ve ücretleri birbirlerinden farklı olabilmektedir

Yazar: Op. Dr. Seher ŞİRİN
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Seher ŞİRİN 1986 yılından bu yana genel cerrahi uzmanı olarak hizmet vermektedir. Kıl dönmesi, hemoroid ve anal fissür gibi makat hastalıkları yanı sıra nasır, siğil ve ben tedavileri uygulamaktadır.
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz